The activities, trainings and events at the School of Public Administration are numerous and very dynamic. In order to help you navigate in our programs, the days when trainings are organised, the classrooms where you need to show up and any other information about the activities we organize, ASPA has put at your disposal a regularly updated calendar.

Click on the required date and all the day’s activities, titles of trainings and their relevant classrooms will be displayed on the screen. Then click on the activity title you are interested in to get more information on the content and duration of each activity.

For more information, we kindly invite you to use the calendar.

July 2021
MonTueWedThuFriSatSun
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311

 

Address: Bulevardi “Zhan D’Ark”, Prona nr.33, Shtëpia e Ushtarakëve, Tiranë.

Nr.Tema Trajner DataOraStatusi
1Prezantim me IPA III-Korniza ligjore dhe strategjike dhe udhëzimet për IPA IIIVeronika Korkaj27 Korrik 202117:00-19:00Regjistrohu
2Përpunimi tekniko-shkencor i dokumenteve arkivoreLorenc Agalliu7-28 Shtator 202113.00-16.00Aplikim i mbyllur
3Rregullimi i marrëdhënies juridike të shërbimit civilKejsi Rizo13-19 Shtator 202109.00-11.00Apliko
4Qeverisja Elektronike dhe Siguria KibernetikeAnni Dasho, Vilma Tomço20 Shtator-21 Tetor 2021Apliko
5Konflikti, negocimi dhe vendimmarrjaRoland Lami13-27 Shtator 2021Apliko
6Përgatitje për provimin PMPElona Garo22 Shtator-7 Tetor 2021Apliko
7Menaxhimi i investimeve publike dhe roli në zhvillimin ekonomikFatmira Kola8-27 Shtator 2021Apliko